Archiwum - stycznia 2017

Notesy klejone 
27. stycznia 2017 09:18:00
linkologia.pl spis.pl

Na początek chciałbym przytoczyć temat najprostszych dostepnych notesów, a takimi są klejone bloczki. W tym przypadku ciężko mówić o jakimś wyrafinowanym stylu czy też może o elegancji, ale bloczki zawsze sa notesami, a ja i ludzi podobnie myślący jak ja, lubia wszelkie odniamy notesów.

Bloczki w najprostszej formie składają się wyłącznie ze sklejonych ze sobą zadrukowanych kartek, które czesto usztywnione są przez doklejenie do spodu kartonika, który ułatwia pisanie "w powietrzu". W bardziej rozbudowanej wersji, bloczki mają dodatkowo okładkę, która najczęściej jest zadrukowaną kartką grubszego papieru kredowego.

Formaty bloczków są najróżniejsze. Najczęstszym jest format A6, który jest jednym z najbardziej pasujących formatów do tego rodzaju notatników, gdyż umożliwia łatwe schowanie ich w dowolnym podręcznym miejscu. Inne formaty, które czesto spotyka się w przypadku bloczków, to format A5 i A4 oraz kwadrat.

Klejone bloczki maja kilka istotnych zalet, do których bez wątpienia zaliczamy ich praktyczność i niską cenę.

W sklepach najcześciej spotykane sa bloczki z okładką z koloroawą grafiką oraz zadrukowanym w kratkę lub linie bloczkiem notesowym. Bloczki jednak bardzo dobrze najdają się na reklamę i w świecie marketingi czują się bardzo dobrze. W przypadku bloczków reklamowych, najcześciej spotyka się bloczki pozbawione okładki, ale za to z zadrukowanymi kartkami z uzyciem firmowego logo oraz inych brandowych ozdobników.

notesiarz : : bloczki klejone, bloczki reklamowe

Dlaczego notesy? 
03. stycznia 2017 13:15:00
linkologia.pl spis.pl

Swego czasu notesy były przedmiotem codziennego użytku. Mimo, ze pamięć ludzi kilkadziesiąt lat temu była znacznie lepsza od ludzi nowego pokolenia, to jednak wielu z nich towarzyszyły notesy czy tez notatniki. Służyły one zapisywaniu wszystkiego co istotne, jak i szkicowaniu. Były one nieodłącznym towarzyszem artystów, projektantów i inżynierów, gdyż w tych szczególnych przypadkach nie można było sobie pozwolić na niemożność zanotowania tego co w danym momencie takiego delikwenta natchnęło ;)

Strasznie spodobała mi się wizja przywrócenia mody na notesy, co zaobserwowałem ,ze już się powoli dzieje. Równie bardzo spodobały mi się same notesy, których kilka różnych egzemplarzy nabyłem ostatniego czasu.  Dodatkowo postanowiłem, że w ramach mojej :kampanii na rzecz notesów" założę bloga. Oto i on! :)

notesiarz : : notatniki, notesy

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345